Ибрахимовиќ: Шведска не е истата без мене, но може да се справи со Италија

Најдобриот фудбалер на Шведска Златан Ибрахимовиќ нема да може да им помогне на своите соиграчи од репрезентацијата, но ги охрабри и порача дека тие имаат квалитет и без него да ја совладаат Италија во баражот за Светското првенство 2018.

- Очекувам интересни натпревари, многу тешки за двете екипи. Сите сакаат да играат на Светското првенство, па овие дуели ќе поразлични од квалификациите во групната фаза. Ако бев дел од тимот, очекувањата за Шведска ќе беа поголеми. Без мене, тимот не е толку силен, но нема притисок. Фудбалерите немаат многу искуство, но се со големи амбиции, истакна напаѓачот на Манчестер Јунајтед.

Шведска утре во Стокхолм ја пречекува Италија во првиот од двата дуела во плеј-офот за Мундијалот во Русија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.