Иниеста: Ќе ми биде чудно да играм против Меси

Фудбалерот на Барселона и шпанскиот репрезентативец Андрес Иниеста го очекуваат два контролни дуела со националниот тим. Противниците на „црвената фурија“ ќе бидат Германија (утре) и Аргентина (27 март).

- Ќе биде чудно да се игра против Меси, но се навикнуваме на тоа. Иако ова е пријателска игра, тоа ќе биде натпревар во кој сите ќе сакат да победат. Се надевам дека натпреварите со Германија и Аргентина ќе ни бидат од корист и дека ќе прикажеме одлични игри. Добро е што ќе играме со силни ривали. Со тимови од високо ниво ќе мора да дадеме повеќе од вообичаено. Ова ќе помогне да станеме посилни и за нас и за нашите ривали, вели Иниеста.

Утрешниот дуел со Германија шпанската селекција ќе го игра на гостински терен во Дизелдорф, додека клупскиот колега на Иниеста, Лионел Меси и Аргентина ќе гостуваат во Мадрид четири дена подоцна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...