Лорис за Погба: Тој се уште е еден од најдобрите во светот

Пол Погба се уште е еден од најдобрите играчи во светот, и покрај неговата тешка ситуација во Манчестер Јунајтед, изјави капитенот на репрезентацијата на Франција, Уго Лорис за неговиот сонародник.

Иако во последно време е резерва во составот на „црвените ѓаволи“, халфот беше меѓу повиканите во селекцијата на „петлите“ од Дидие Дешамп за контролните средби со Колумбија и Русија.

- Пол се уште е многу силна фигура во нашиот тим и еден од нашите лидери. Да, ситуацијата кај него е малку комплицирана, но тој веќе се докажа и мислам дека се уште е меѓу најдобрите фудбалери во светот. Тој сега дури е и позрел од претходно, изјави Лорис за локалните медиуми.

- Совршено добро знае кои се неговите одговорности, и нема сомневање дека ќе биде подготвен за Светското првенство и ќе го покаже најдоброто од себе во Русија, нагласи Лорис.

Погба најверојатно ќе остане на клупата за првиот натпревар против Колумбија, откако селекторот Дешамп признал дека неговите проблеми се премногу комплицирани, пренесе „Метро“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....