Венгер се чувствува дискриминиран поради неговата возраст

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер е убеден дека постојаните барања за неговата оставка се дискриминација поради неговата напредна возраст.

68-годишниот Французин верува дека кон постарите менаџери постојат предрасуди и затоа се повиците да го напушти Арсенал.

- Колку стануваш постар, овие барања стануваат дискриминаторски. Можам да прифатам повици за оставка кога резултатите не се добри, но овие постојани барања за заминување со објаснувања, колку години сум во клубот, колку сум стар, тоа ми е малку тешко да го проголтам, изјави Венгер.

Французинот е на чело на Арсенал од 1996 година и има три шампионски титули и седум куп трофеи во Англија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...