Марадона ќе тренира тим од Европа

Аргентинската легенда Диего Марадона може да ја продолжи својата тренерска кариера во белорускиот клуб Динамо Брест, објавија локалните медиуми, кои го цитираат фудбалскиот агент Стефано Сеси. Вчера стана јасно дека Марадона разгледува предлози од Динамо и од клубови од Саудиска Арабија и Кувајт.Сеси и адвокатот на Марадона во понеделникот се сретнале со претставници на Динамо Брест во Дубаи, каде што во моментов е и самиот Марадона. Тој во принцип се согласил да го преземе клубот по Светското првенство во Русија. Марадона може да го замени чешкиот тренер Радослав Латал во Динамо Брест.

На Мундијалот, Марадона ќе коментира како експерт за венецуелската државна телевизија Телесур.

Аргентинецот беше тренер на клубот од ОАЕ Ал Фуџаира и го напушти тимот, откако не успеа да го внесе во елитната дивизија на локалниот шампионат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....