Челзи се откажа од „арогантниот“ Енрике

Преговорите меѓу Челзи и Луис Енрике се завршени. Според „Марка“, Шпанецот нема да биде следниот менаџер на „сините“, а причина за тоа се премногу големите финансиски барања на поранешниот тренер на Барселона.

Неодамна Арсенал се откажа од тоа да го покани Енрике за наследник на Арсен Венгер поради слични причини, а според медиумите на Островот, Шпанецот побарал премногу висока плата.

Преговорите, кои од страна на Челзи се предводени од Марина Грановскаја, започнале уште во јануари-февруари и нивниот почеток бил прилично охрабрувачки, но потоа Енрике го покажал својот тежок карактер.

Според извори блиски до Челзи, однесувањето на Енрике било „арогантно“, а неговите барања за апсолутна власт во однос на изградбата на составот не можеле да бидат прифатени од страна на сопственикот Роман Абрамович.

Што се однесува до иднината на Антонио Конте, утрешното финале во ФА Купот против Манчестер Јунајтед сигурно ќе биде последно за Италијанецот во клубот од „Стемфорд Бриџ“, без оглед на исходот на дуелот, тврди „Марка“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...