На СП 2018 мора да играме дури и подобро отколку во 2014

Одбранбениот фудбалер на германската репрезентација Џером Боатенг ги искажа своите очекувањата од Светското првенство 2018 година.Во финалето од Купот на Германија минатата сабота, Боатенг не можеше да игра поради повреда, но уверен е дека ќе настапи на Мундијалот во Русија.

- Сигурен сум дека се ќе биде добро. Се подготвувам да играм. Мојата цел е Светското првенство. Ние на овој турнир мораме да мораме да играме дури и подобро отколку во 2014 година, истакна Боатенг.

Германија е актуелен светски шампион.

Мундијалот ќе почне на 14 јуни и ќе трае до 15 јули.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...