УЕФА ќе ги казни Ливерпул и Рома

Екипите на Ливерпул и на Рома ќе бидат казнети од УЕФА поради инцидентите кои ги предизвикаа навивачите на двата тима надвор од стадионот за време на првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите минатиот месец.Тогаш Сајмон Кокс, 53-годишниот навивач на англискиот тим, беше сериозно повреден. Од полицијата изјавија дека два дена по инцидентите случени на 24 април, се покренати обвиненија против двајца италијански државјани.

Европската фудбалска федерација соопшти дека и двата клуба ќе бидат казнети.

Ливерпул победи на натпреварот со 5:2, а премиерлигашот ќе биде санкциониран и поради фрлени петарди и разни предмети од страна на навивачите на теренот.

Дисциплинскиот комитет на УЕФА за висина на казните ќе одлучува на 31 мај.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...