Капело: Роналдо сака да се врати во Јунајтед

Поранешниот менаџер на Реал Мадрид, Фабио Капело изјави дека големата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо сака да се врати во својот поранешен тим - Манчестер Јунајтед.Стручњакот ја објасни својата гледна точка, според која на „кралскиот клуб“ сега му претстои реконструкција.

Како што е познато, вчера тренерот на тимот Зинедин Зидан објави дека ја напушта функцијата, откако не бил убеден дека „белите“ ќе продолжат да освојуваат трофеи под негово раководство.

- Тренерот кој доаѓа ќе мора да направи промени за да го обнови тимот. Тоа може да доведе до губење важни елементи како Роналдо, на пример. Португалецот сака да се врати во Јунајтед и да работи со Мурињо, рече Капело.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...