Де Геа бара јавно извинување од премиерот на Шпанија

Шпанскиот репрезентативен голман Давид Де Геа објасни зошто не му аплаудирал на премиерот на земјата Педро Санчез при неговата посета на тренинг кампот на „црвената фурија“ пред пет дена.

Додека другите репрезентативци аплаудираа, голманот ги држеше рацете во џебовите, а при поздравувањето со Санчез ја сврти главата настрана.

- Со почит го прифатив неговото извинување. Единственото нешто што треба е јавно да се извини, смета Де Геа.

За потсетување, Санчез во 2016 година, кога беше предводник на социјалистите, рече дека е непријатно да се види во тимот Де Геа, кој во тоа време беше поврзан со секс скандал, како резултат на клевета.

Де Геа неправедно беше обвинет дека организирал оргии за соиграчите од Манчестер Јунајтед.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој му кажува на малиот Трпе дека сите возрасни имаат некакви тајни и можеш лесно да ги уценуваш - само му кажуваш "Јас знам се" и готово.
Се прибира малиот Трпе дома и и вика...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини,...
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...