Лев: Сите ќе сакаат да ја победат Германија

Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев изјави дека неговиот тим ќе биде тешко да стане светски шампион втор пат по ред.

Според 58-годишниот стручњак, Франција, Шпанија, Бразил и Аргентина имаат посилни состави од пред четири години, а и другите селекции ќе играат многу мотивирано против „панцерите“.- Кога сте светски шампион, победник на Купот на конфедерациите и број еден на ранг-листата на ФИФА за три или четири години, другите постојано се обидуваат да ве стигнат. Секој тим сака да и ја одземе титулата на актуелниот. За да се освои титулата, се треба да се поклопи. Со оглед дека тимовите се толку слични на квалитетот, и други фактори исто така играат голема улога, смета Лев.

Германците на Светското првенство во групата Ф ќе играат против Мексико (17 јуни), со Шведска (23 јуни) и со Кореја (27 јуни).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој му кажува на малиот Трпе дека сите возрасни имаат некакви тајни и можеш лесно да ги уценуваш - само му кажуваш "Јас знам се" и готово.
Се прибира малиот Трпе дома и и вика...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини,...
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...