Сестрата на Икарди: Ако Мауро беше таму, ова немаше да се случи

Ивана Икарди Риверо, сестрата на напаѓачот Мауро Икарди смета дека ако нејзиниот брат играл на средбата со Хрватска, резултатот би бил поинаков.Аргентина синоќа на СП 2018 загуби од Хрватска со 0:3 и се најде во многу незавидна ситуација во групата.

-Ако Мауро беше таму, тогаш тоа немаше да се случи вакво нешто, напиша девојката на Твитер.

За потсетување, Икарди и покрај извонредната сезона во Интер, не беше вклучен во составот на Аргентина на Светското првенство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...