Марадона скапо ќе го чинат испадите на трибините

Светската фудбалска федерација (ФИФА) најверојатно ќе му го укине статусот амбасадор на фудбалот на Армандо Диего Марадона, поради се почестите ексцеси кои ги прави за време на натпреварите.Како што објавија светските медиуми, Марадона од натпревар со своето присуство како амбасадор на фудбалот заработува по 15.000 долари. таква улога тој има и на Мундијалот во Русија.

Во ФИФА не можат да поминат против непримерното поведение и проблемите кои ги создава легендарниот Аргентинец. Посебно се истакнува однесувањето на дуелот меѓу Аргентина и Нигерија кога Марадона покажуваше среден прст, а по крајот, најверојатно од предозираност со опојни средства му се слоши и стадионот го напушти придржуван од неговата придружба.

Останува да се види дали и следниот натпревар Марадона ќе го гледа како амбасадор на ФИФА или ќе му биде одземена таа титула.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...