Јанузај: Големо задоволство е што постигнав гол против Англија

Белгискиот играч од средниот ред, Аднан Јанузај, беше избран за играч на синоќешниот натпревар при победата над Англија со 1-0. Тој го постигна единствениот гол во дуелот на стадионот во Калининград.Тој изрази задоволство од играта и дека конечно им покажал на неговите критичари што знае.

- Ова е мој прв гол за Белгија и преполн сум со емоции. Се надевам дека во следните дуели ќе играме уште подобро. Англија е многу силен тим и беше големо задоволство да постигнам гол против нив. Важно е за мене да им покажам на сите навивачи кои ме критикуваа што можам да направам, изјави Јанузај по натпреварот со „трите лава“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...