Рома не запира, привлече деветти нов фудбалер

Големата селекција на Рома продолжува со полна сила. Клубот доби деветто ново засилување, а тоа е младиот Французин Вилиам Бианда. Тој пристигнува од Ленс за шест милиони евра, но досегашниот клуб може да добие уште пет милиони во форма на бонуси, како и 15 отсто од евентуален следен трансфер на дефанзивецот.- Многу сум среќен. Рома е голем клуб и ја сум сигурен дека ова е вистинското место за мене. Тука ќе можам да ги развијам своите квалитети и да го направам следниот чекор во својата кариера, изјави Бианда за официјалниот сајт на „волците“.

Централниот дефанзивец има само 18 години, но тој се смета за голем талент. Неговиот договор со Рома е до 2023 година. Во својот нов тим, тој ќе игра со бројот 28.

- Со привлекувањето на Вилиам продолжуваме со својата политика да инвестираме во млади фудбалери. Сигурни сме дека со помош на тренерскиот штаб и најискусните фудбалери, Бианда ќе го покаже целосно својот огромен потенцијал, прокоментира спортскиот директор на Рома, Мончи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...