Милан преговара со Лацио за трансфер на Имобиле

Милан веќе почнал првични разговори со Лацио за гол-машината на „римските орли“ Чиро Имобиле, тврди „Скај Италија“.Самиот фудбалер е склон да ги засили „росонерите“ дури и ако тимот не успее да поднесе жалба за исфрлањето од европските клупски турнири, но најголемиот проблем тука е шефот Клаудио Лотито, кој е доста тежок за преговори.

Изданието тврди дека засега зделката е многу далеку од остварување, но сепак гигантот од Милано ќе го направи и невозможното за да се оствари овој трансфер.

Имобиле имаше неуспешни претстои во Борусија Дортмунд и Севиља, но пред две години премина во Лацио и почна да бележи гол по гол.

Неговиот договор со тимот е до 2022 година.

Ситуацијата во Милан не е воопшто лесна, бидејќи тимот беше исфрлен од европските клубски турнири од УЕФА поради нарушување на финансискиот ферплеј.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...