Нејмар четиринаесет минути помина легнат на тревата

Најголемата ѕвезда на бразилската фудбалска репрезентација, Нејмар помина 14 минути легнат на тревата по стартови над него на досегашните натпревари од Светското првенство.Нејмар по дел од нив оправдано бараше интервенција од медицинската екипа, но имаше и добар дел каде што глумеше повреда. Поради тоа мислењата во светската јавност одат од крајност до крајност. Едни сметаат дека Бразилецот мора да биде повеќе заштитен на теренот од групи стартови над него, додека други го осудуваат неговото однесување со образложение дека фудбалот не е балет.

Бразил утревечер (20 часот) во четвртфиналето ќе игра со Шведска и останува да се види дали овие реакции ќе влијаат на судиите да го сменат критериумот кога е во прашање Нејмар, во продолжението на Мундијалот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...