Реал лесно не се откажува од Роналдо

Реал Мадрид е подготвен да му понуди на Кристијано Роналдо подобри услови во договорот за да го задржи во клубот, пишува шкотскиот весник „Дејли Рекорд“.

Претходно светски медиуми објавија дека 33-годишниот португалски ас се согласил да премине во Јувентус.

Според весникот, клубот ќе му понуди на Роналдо годишна плата од 30 милиони евра годишно, сума колку што тој претходно ја побара. Тоа е девет милиони евра повеќе отколку што сега заработува најдобриот светски фудбалер.

За споредба, Лионел Меси во Барселона добива околу 40 милиони евра.

Останува дали ќе се случи пресврт со фудбалската иднина на Роналдо за која изминатите два се шпекулираше дека таа со сигурност е поврзана со Јувентус.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...