Реал се уште не добил официјална понуда за Роналдо

Реал Мадрид се уште не добил официјална понуда за својата ѕвезда Кристијано Роналдо, пренесе „Онде черо“.

Според извори на медиумот, италијанскиот шампион во моментов ја истражува можноста за купување на португалската ѕвезда, но нема конкретен предлог.Средби се одржале помеѓу агентот на најдобриот стрелец на „белите“, Жорже Мендеш и гигантот од Италија. Менаџерот се обидувал да ги убеди „бјанконерите“ дека таквиот договор ќе биде многу профитабилен за нив.

Претходно излегоа гласини дека трансферот ќе биде финализиран наскоро, а Јуве сака да го претстави Роналдо на 7 јули. Се вели дека „Старата дама“ ќе плати 100 милиони евра на „кралскиот“ клуб и петкратниот освојувач на „Златната топка“ ќе потпише до 2022 година. Неговата годишна плата би изнесувала 30 милиони евра.

Шпекулации дека Роналдо ќе го напушти Реал има од 2017-та година, а по финалето на Лигата на шампионите оваа година, освоено од „лос меренгес“, Португалецот објасни дека е радосен дека бил дел од мадридскиот гигант. По овие негови зборови медиумите почнаа да пишуваат дека сигурно Португалецот нема да продолжи на „Бернабеу“, а името му беше поврзано со ПСЖ и Манчестер Јунајтед.

Се вели дека главната причина за да се дојде до оваа ситуација со Роналдо е неподготвеноста на шефот на актуелниот европски клупски шампион, Флорентино Перез да ја зголеми платата на ѕвездата.

Во моментов, Роналдо заработува 21 милион евра годишно. За споредба, најголемиот негов конкурент Лионел Меси од Барселона зема по 40 милиони евра, а Нејмар од ПСЖ добива по 37 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...