Вилијан: Би сакал повторно да работам со Мурињо

Бразилскиот фудбалски интернационалец Вилијам призна дека би сакал повторно да работи под водство на Жозе Мурињо. Сепак, тој не кажа дека ќе се пресели во Манчестер Јунајтед каде тренер е Португалецот.- Мурињо е најдобриот тренер со кого сум работел. Имаме добри односи, ние сме пријатели. Понекогаш кореспондираме. Тој е одличен тренер, јас сакам да работам со него повторно. Не знам дали има некој предлог од Манчестер Јунајтед. Но, Мурињо често комуницира со мојот агент и вели дека ми помогна да се преселам во Јунајтед. Сепак, јас сум среќен со Челзи. Ми се допаѓа животот во Лондон. Моето семејство се адаптира овде, па сакам да останам, изјави Вилијам.

Тој во Челзи пристигна во 2013 година кога менаџер на „сините“ беше токму Мурињо.

Инаку, португалскиот стручњак пред два дена побара од раководството на Манчестер Јунајтед да му обезбеди неколку засилувања за да има конкурентен тим за највисок пласман, а една од желбите му е ангажирање на Вилијан.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...