Севиља и Милан се договорија за Андре Силва

Раководствата на Севиља и Милан постигнаа договор за трансферот на напаѓачот Андре Силва, соопштува „Марка“.Според информациите, 22-годишниот фудбалер ќе игра под наем на „Рамон Санчез Писхуан“.

Севиља ќе има можност да ги откупи целосно правата на португалскиот репрезентативец следното лето за сума од 38 милиони евра.

Минатата сезона, Андре Силва постигна 10 гола во 40 натпревари за Милан, но само два од погодоците беа означени во дуелите од Серија А. Португалскиот напаѓач исто така има и 10 асистенции на својата сметка.

Минатото лето Милан плати 38 милиони евра на Порто за Силва, но цената на португалскиот напаѓач сериозно се намали во последните месеци.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.