Колумбија остана без селектор

Фудбалската репрезентација на Колумбија ќе треба да си бара нов селектор по оставката на досегашниот Хосе Пекерман.

Аргентинскиот стручњак ги предводеше Колумбијците од 2012 година, а на СП 2014 стигна до четвртфиналето.

На Мундијалот во Русија оваа година, Колумбија беше елиминирана во осминафиналето.

Пекерман е еден од најсериозните претенденти за селекторската позиција во Мексико.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...