Мбапе: Погрешно е мислењето дека Лига 1 не е на високо ниво

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе не се согласува со оние кои сметаат дека нивото на шампионатот на Франција не е доволно високо.Според 19-годишниот талентиран фудбалер, доказ за квалитетот на Лига 1 се многуте млади играчи кои направија трансфер во силни европски екипи.

- Многумина велат дека нивото на лигата не е многу добро. Не се согласувам со таквата констатација. Многу млади играчи кои се преселија во водечки европски клубови претходно играа во Лига 1, нагласува Мбапе.

Во Францускиот фудбалски шампионат во последните неколку сезони настапуваат големи фудбалски имиња, меѓу нив и Бразилецот Нејмар кој во 2017 година дојде од Барселона во рекорден трансфер од 222 милиони евраПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Остарела некоја жена, па децата една вечер ја однеле во старачки дом, за подобро да се грижат за неа. Утрото, две сестри ја станале старата, ја избањале, ја облекле, ја најале и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...