Пелегрини му дава поддршка на Лопетеги

Искусниот чилеански фудбалски стручњак, Мануел Пелегрини кој пред девет години беше тренер на Реал Мадрид, изрази поддршка за сегашниот предводник на „кралскиот клуб“ Хулен Лопетеги.

На Реал не му оди според очекувањата и се почести се гласините за смена на Лопетеги кој пред само четири месеци ја доби довербата на раководството да го наследи Зинедин Зидеан.

- Голем е притисокот во Реал Мадрид. Некогаш и при нерешен резултат се вклучува алармот. Тешко е да се води тој клуб. Сега нивните резултати не се според амбициите. Сепак сметам дека треба да му се дозволи на Лопетеги да продолжи со работата. Верувам дека ќе го подигне тимот. Тој го има потребното искуство да го направи тоа, изјави Пелегрини.

Чилеанецот се осврна и на заминувањето на Роналдо.

- Со неговото одење, Реал изгуби многу. Недостасуваат неговите голови, неговата решителност и лидерство. Кристијано ја правеше разликата, додаде актуелниот тренер на премиерлигашот Вест Хем.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...