Леонардо најави можно враќање на Ибрахимовиќ во Милан

Италијанскиот гигант Милан не ја отфрла можноста Златан Ибрахимовиќ да се врати во Милано.- Златан може да му помогне на тимот и на возраст од 37 години. Но, мораме полека да пристапиме кон нештата и да не ги заборавиме барањата за финансиски ферплеј, рече спортскиот директор на Милан, Леонардо.

Бразилецот соработуваше со Ибра во Пари Сен Жермен.

- Нормално е дека се уште постои врска меѓу нас, сакаме да изградиме силен тим, но во моментот трансфер пазарот е затворен, додаде Леонардо.

Ибрахимовиќ има договор со Лос Анџелес Галакси, а во дресот на Милан настапуваше во периодот 2010 - 2012 година, освојувајќи ја титулата во Италија во 2011 година.

Во меѓувреме, „росонерите“ објавија информација за договор со Фламенго за младата ѕвезда Лукас Пакета, кој веројатно ќе игра на „Сан Сиро“ од јануариПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....