Конте сакал да го преземе Реал, но поставил три услови

– Поранешниот менаџер на Челзи, Антонио Конте бил склон да го преземе Реал Мадрид, но под одредени услови, кои тешко ќе бидат прифатени, откри поранешниот претседател на „белите“ Рамон Калдерон.Според него, Италијанецот побарал три работи што Флорентино Перез е исклучено да ги прифати – да потпише договор за три години, да пристигне со штаб од пет луѓе и да има целосна контрола врз трансферите.

Италијанскиот одбранбен и прагматичен фудбал е главната пречка за неговото назначување, смета Калдерон.

– Конте сака договор за три години, да пристигне со пет луѓе и да има слобода при трансферите. Тоа се работи кои претседателот нема желба да ги прифати. Не мислам дека Конте е тренерот, од кого „Бернабеу“ има потреба. Тој е како Жозе Мурињо – дефанзивен тренер кој игра со тројца централни дефанзивци и се обложува на контранапад. Реал Мадрид не сака да гледа тоа, изјави Калдерон пред Би-Би-Си Радио 5.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Која е најголемата навреда во Шкотска?
- Ќе ми платиш ти за тоа!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на поштарско-телеграфските...
- Денеска е Ден на планетата Земја
1529.- Во Сарагоса е потпишан Договор со кој...
1724.- Роден е германскиот филозоф Имануел Кант,...