Игуаин го пропушта Бетис, неизвесен за средбата со Јувентус

Напаѓачот на Милан, Гонзало Игуаин се повреди на синоќешниот натпревар од 11-тиот круг на шампионатот на Италија против Удинезе (1:0). Аргентинецот во 35-та минута го напуштил теренот поради болка во грбот по судир со противнички играч.Игуаин се очекува да го пропушти натпреварот од Лигата на Европа против Бетис, но да закрепне за средбата со италијанскиот шампион Јувентус неговиот поранешен клуб.

-Почувствува болка во грбот. И претходно имал слични проблеми. Имаше дури и операција. Но, сега ситуацијата не изгледа сериозно, соопшти тренерот Џенаро Гатузо.

Игуаин оваа сезона има одиграно девет натпревари за Милан и постигнато петПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...