Роналдо: Недостасува Руни

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, посака повторно да заигра во ист тим со Вејн Руни. Според Португалецот, Руни е одличен фудбалер.Напаѓачот во моментов настапува во американската МЛС за ДЦ Јунајтед.

Руни ќе го одигра 120-тиот натпревар за Англија на 15 ноември на „Вембли“ против САД.

-Силата на Руни лежи во неговиот карактер и физичката моќ. Тој никогаш не запира, постојано трча, обидувајќи се да му помогне на тимот. Неверојатен тимски играч, реализатор на многу голови. Секој во Англија го сакаше. Навистина фантастичен човек и одличен играч, изјави Роналдо.

Го нареков питбул. Сега ми недостига да играме заедно во ист тим. Можеби еден ден во иднина повторно ќе се случи тоа, додаде Роналдо.

Последен пат Роналдо и Руни играа заедно во Манчестер Јунајтед пред осум години.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...