Анчелоти: Ќе биде густо на крајот

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти коментирајќи ги досегашните натпревари во Ц-групата од Лигата на шампионите, рече дека очекува до крај неизвесност кои две екипи ќе одат понатаму.

– Сите четири екипи имаат шанси. Погледнете што направи Црвена звезда која минатото коло загуби катастрофално од ПСЖ. Неочекувано беше за мене да го победат Ливерпул. Ние имаме две реми со ПСЖ и мала предност во меѓусебниот скор поради повеќе постигнати голови на гости. Во секој случај, има уште две кола до крајот и мислам дека ќе биде многу густо, изјави Анчелоти.

Неговиот Наполи синоќа одигра 1:1 со ПСЖ и со освоениот бод е на делба на првата позиција со Ливерпул со по шест бода. ПСЖ има пет, Црвена звезда четири.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му дошла на Трпе таштата на гости, па Трпе ја прашува:
- Бабо, колку време планираш да останеш?
- Па додека не ви досадам.
- Ауу, зошто толку кратко???

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на книгата и авторското...
1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир,...
1616.- Во Мадрид умре Мигуел де Сервантес,...
1792.- Создадена е француската химна "Марселеза"...