Сари незадоволен и покрај победата над БАТЕ Борисов

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари не е задоволен од прикажаното на неговите избраници на дуелот со БАТЕ Борисов и покрај победата на гостински терен со 1:0.– Не одигравме како што треба, особено не во првото полувреме. Нешто подобри бевме во вториот дел. Точно дека и условите за игра не беа добри, но единствено што е добро по нас на овој меч е резултатот, изјави италијанскиот фудбалски стручњак.

Челзи со триумфот кај БАТЕ Борисов, по четири рунди во Лига Европа го обезбеди пласманот во следната фаза.

Сари го пофали стрелецот на голот Оливие Жиру кој погоди по речиси 800 минути се запиша во листата на стрелците.

– Работеше напорно и среќен сум што успеа да реализира. Тоа е важно за неговата самодоверба, а значајно е и за нас како тим, додаде Сари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...