Капело: Во Реал мислеа дека ќе им биде полесно без Роналдо

Италијанскиот тренер Фабио Капело ја прокоментира играта на Реал Мадрид по разделбата со Кристијано Роналдо, кој во текот на летото премина во Јувентус.– Во Реал Мадрид сметаа дека без Кристијано ќе победуваат полесно. Сега е полошо за нив и плаќаат за тоа. Мислам дека резултатите ќе бидат исти. Кога тој беше во Мадрид, нивните противници беа исплашени, а неговите соиграчи беа доста помирни. Реал Мадрид треба да покаже доста квалитет во споредба со претходните сезони, изјави Капело за „Газета дело Спорт“, неколку часа пред натпреварот во Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Рома во главниот град на Италија.

Роналдо се пресели во Јувентус откако освои три последователни трофеи во Лигата на шампионите со Реал Мадрид и четири во Ла Лига во последните пет сезони.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...