Баерн: Не е точно дека сме контактирале со Венгер

Раководството на Баерн Минхен до моментов не остварило никаков контакт со поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер, кој веќе некое време е поврзуван како најверојатен заменик на Нико Ковач. Ова го сподели спортскиот директор на баварците, Хасан Салихамиџиќ.

– Можам да ве уверам дека немало никаков контакт со Арсен Венгер. Патуваме за Бремен со Нико Ковач. Тој е нашиот тренер и со него ќе победиме во овој натпревар. Често не успеваме да сме концентрирани полни 90 минути, но се справивме многу добро против Бенфика и може да градиме врз тоа. Начинот на кој Баерн игра, ме тера да се чувствувам среќен. Но јас сум среќен и поради тренерот и клубот, прокоментира Салихамиџиќ.

Хрватот барем за момент го симна огромниот притисок врз себе, откако вчера гигантот од Минхен запиша убедлива победа над Бенфика со 5:1 во Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...