Игуаин: Среќен сум во Милан

Аргентинскиот напаѓач на Милан, Гонзало Игуаин во интервју за „Скај Спорт“ зборуваше за гласините дека не се чувствува добро во Милано, како и за својата огромна желба да покаже дека клубот не погрешил со неговото привлекување.

Утре „Ел Пипита“ ќе го поведе нападот на Милан против Дуделанж, а италијанскиот гигант ќе бара задолжителна победа против последниот во групата „Ф“ на Лига Европа.

– Утре треба да победиме за да се приближиме кон групната фаза. Имам голема желба да играм. Не сакам да бидам надвор, додека мојата екипа игра. Сакам да му покажам на Милан дека нема направено грешка со тоа што ми изгласа доверба, вели аргентинскиот стрелец.

Тој додаде дека не е точно дека се чувствува лошо во Милано.

– Сите овде знаат колку сум среќен, вели поранешниот напаѓач на Јувентус и Реал Мадрид.

Во однос на растечките шпекулации дека Златан Ибрахимовиќ ќе се врати кај „росонерите“, тој вели дека тој е „одличен фудбалер“ дека зависи од раководството дали ќе пристигна на „Сан Сиро“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....