Бејл: Во Лигата на Шампионите се победува полесно

Герет Бејл, кој се запиша во победата на Реал Мадрид со 2:0 како гостин против Рома во Лигата на Шампионите, смета дека во најсилниот клубски турнир во светот се победува полесно, бидејќи тимовите се обидуваат да играат фудбал и не практикуваат толку одбранбена тактика.– Ова е различен турнир во споредба со шпанскиот шампионат. Доста различно е. Излегуваме против тимови кои сакаат да играат фудбал. Еден натпревар не трае 435 минути, туку 90. Првиот дел не беше толку добар за нас, но ние знаеме како да се бориме и да ги користиме нашите шанси. Се подобруваме постепено. Треба да продолжиме на истиот начин како што се случи во второто полувреме против Рома, прокоментира Бејл.

„Белите“ го освоија првото место во групата „Г“ и веќе размислуваат за осминафиналето во Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....