Тијаго Силва: Се уште не сме ја завршиле работата

Капитенот на ПСЖ, Тијаго Силва изрази задоволство по победата над Ливерпул (2:1) во натпреварот од петтиот круг од групната фаза на Лигата на шампионите.Бразилецот призна дека триумфот е остварен на многу тежок натпревар и додава дека се уште не е обезбеден пласманот во следната рунда.

- Фантастична атмосфера. Ова е посебен ден. Ако не победија, нашата позиција би била многу тешка. Ние сме среќни не само за победа, туку и за тоа дека игравме како вистински тим. Но, не е се завршено. Неопходно е да се победи во Белград, каде што не е лесно. Треба да одиграме уште еден совршен меч за да стигнеме до плејофот, изјави Силва.

ПСЖ со победа во последното коло против Црвена ѕвезда ќе обезбеди учество во елиминациите во Лигата на шампионите без оглед на резултатот од дуелот меѓу Ливерпул и Наполи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....