Де Геа побара зголемување на платата за да остане во Манчестер

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Геа побара зголемување на платата до ниво на најплатениот играч во клубот за да остане на „Олд Трафорд“.Во моментов најплатен фудбалер на Јунајтед е Алексис Санчез со 350 илјади фунти неделно.

Де Геа веќе одби една понуда во висина од 275 илјади фунти седмична плата. Покрај зголемување на платата, шпанскиот голман бара и создавање на тим конкурентен во борбата за трофеи.

Останува да се види одговорот на раководството на Манчестер Јунајтед, дали ќе ги прифати барањата на Де Геа или ќе бара негова замена за следната сезона.

Актуелниот договорот на Шпанецот со Јунајтед е со важност до крајот на сезоната.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...