ВАР во Лигата на шампионите од осминафиналето

Видео-технологијата (ВАР) наменета за помош на судиите на фудбалските натпревари при спорни ситуации ќе се воведе во Лигата на шампионите веќе оваа сезона почнувајќи од осминафиналната фаза, објави Скај Спорт

И покрај тоа што беше најавено дека ВАР ќе биде воведен идната сезона во елитната лига, Европската фудбалска унија (УЕФА) одлучи да го искористи порано, поради многубројните поплаки кон судиите.

Угледниот „Скај Спорт“ тврди дека наскоро се ќе биде официјално објавено. ВАР се покажа како добро средство за помош на судиите на Мундијалот во Русија, а подоцна и во некои од најсилните национални лиги.

Видео-технологијата се користи во германската Бундеслига, шпанската Примера и италијанската Серија А, додека во англиската Премиер лига е најавена за следната сезона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...