Инс: Погба е идиот

Поранешниот полудефанзивец на Манчестер Јунајтед, Пол Инс го оквалификува Пол Погба како „идиот“.

Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо, го извади францускиот играч од средниот ред од стартниот состав за мечот против Арсенал. Информациите од Англија велат дека Португалецот го направил овој чекор поради лоша форма на Погба.Токму тоа пак го испровоцира Инс, кој беше дел од составот на Јунајтед, кој триумфираше во Премиер лигата и ФА Купот во 1994-та година, да ги сподели своите ставови за Французинот.

– Погба влегува на теренот и прави мали и глупави работи, а потоа ја губи топката. Ова е идиотски. Можеш да го обвиниш Мурињо за некои работи, но не можеш за се. Погба не си помага сам на себе, а камоли на тимот. Тој со право го исфрли од тимот. Без разлика колку е големо твоето име. Никој нема толку големо име, за да има резервирано место во составот на Јунајтед, изјави Инс.

Погба доби многу свирежи кога влезе како резерва во натпреварот против Арсенал 15 минути пред крајот. Токму затоа Инс смета дека навивачите на Јунајтед имаат негативно мислење за својот играч.

– Можете да го видите расположението на навивачите, како и толеранцијата кон играчите. Ова исто така важи и за Погба. Чудно е кога играч на тимот ќе биде исвиркан, но тоа е благодарение на тоа што го покажуваш на теренот. Мислам дека фановите повеќе не сакаат да го гледаат на „Олд Трафорд“, додаде Пол Инс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1473.- Роден е Никола Коперник, полски астроном,...
1743.- Роден е Луиџи Бочерини, италијански...
1797.- Папата Пие VI со Наполеон Бонапарта го...
1800.- Наполеон Бонапарта се прогласи за прв...