Бензема најдобар играч во Примера за ноември

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема е прогласен за најдобар играч во месец ноември во шампионатот на Шпанија.Престижниот весник „Марка“ му додели специјална награда на Французинот.

Реал Мадрид по смената на тренерот се врати на победите, а голем придонес за тоа имаше и Бензема.

Триесет годишниот фудбалер минатиот месец одигра четири натпревари постигна еден гол и забележа две асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Три најголеми студентски лаги:
-утре почнувам да учам
-соблечи се, не ти правам ништо
-позајми ми 200 ден ти ги враќам во вторник
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на културната различност.
1471.- Роден е германскиот сликар и бакрорезец...
1471.- Во лондонскиот затвор „Тауер“ е убиен...
1527.- Роден е шпанскиот крал Филипе Втори, кој...