Капитените на Барселона со последно предупредување до Дембеле

Капитените на Барселона – Лионел Меси, Серхио Бускетс, Жерар Пике и Серхи Роберто упатиле последно предупредување до Усман Дембеле за неговото однесување и непочитување на дисциплината, објави „Eспортс СЕР“.Четворицата имале средба со Дембеле неколку часа пред натпреварот во Лигата на шампионите против Тотенхем.

Капитените на Барселона упатија критики до францускиот фудбалер за неговото доцнење од два часа на неделниот тренинг.

Меси, Бускетс, Пике и Роберто му кажале на Дембеле дека треба да сфати во кој клуб игра и дека за неговиот талент без дисциплина нема место во Барселона.

Генералниот менаџер на Барселона, Пеп Сегура најави дека заедно со спортскиот директор Ерик Абидал ќе разговараат со францускиот фудбалер, кој се извини за нарушување на дисциплината во клубот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...