По отказот на Мурињо се огласи Погба, па се пишмани

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба по отпуштањето на Жозе Мурињо објави нова фотографија на Инстаграм.

На фотографијата на Французинот е со мистериозен израз на лицето. Тој ги покани корисниците на социјална мрежа да се изјаснат со „потпис“. Наскоро фотографијата беше отстранета, но италијанскиот новинар Танкреди Палмери го објави постот на својот твитер-профил.

Погба и Мурињо имаа неколку конфликти. Претходно беше објавено дека поради лошиот однос со тренерот Погба може да го напушти Манчестер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...