Сари им донесе лаптоп на новинарите за да докажи дека Кејн бил во офсајд

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, смета дека главниот арбитер Мајкл Оливер направил грешка во полуфиналниот натпревар од Лига купот против Тотенхем при користење на системот ВАР. Италијанскиот стручњак пред новинарите донесе лаптоп со видео-снимка за да докаже дека Тотенхем неправедно добил пенал.Единствениот гол на натпреварот го постигна Хари Кејн по досудениот удар од 11 метри.

– Го гледав видеото од нашата камера. Имаше офсајд. Нашата камера беше во линија со Кејн. Убаво се гледа дека во офсајд беше неговата глава и колено, изјави Сари.

Средбата заврши 1:0 за Тотенхем, а реваншот е на 24 јануари на теренот на Челзи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...