Тренерот на Роналдо: Обвиненијата за силување не му пречат

Кристијано Роналдо не е под влијание на тековната истрага, во врска со обвинувањата за силување против него. Ова го откри неговиот тренер, Масимилијано Алегри на прашање дали посетата на полицајците од САД во Торино за земање на ДНК примерок од Португалецот влијае врз него.– Не мислам дека сето тоа му влијае. Не е поврзано со фудбалот и не е моја работа, но на тренинзите е мирен и концентриран. Тоа е важно за мене, прокоментира Алегри.

Тренерот додаде дека Роналдо ќе игра во натпреварот за Купот на Италија против Болоња (12 јануари, 20,45 часот).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...