Гатузо: Игуаин го гледам во Милан

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, го коментираше можниот трансфер на напаѓачот Гонзало Игуаин во Челзи во пресрет на натпреварот во италијанскиот Супер куп против Јувентус, објави „АС“.– Се потпирам на она што се случува во тимот, како тој тренира и како живее со своите соиграчи. Да, сега има многу шпекулации, но тој добро се забавува, па утре ќе видиме дали тој ќе игра или не. Треба да разберете што сака. Јас го гледам во Милано. Игуаин секогаш се шегува. Се разбира, желбата на еден фудбалер да го напушти Милан е можно да постои, но сакам да ви кажам дека аргентинскиот фудбалер никогаш не дојде да ми каже дека тој сака да замине, изјави Гатузо.

Милан и Јувентус финалето од Суперкупот на Италија ќе го играат вечер во Џеда, Саудиска Арабија, со почеток во 18:30 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...