Погба: До доаѓањето на Солскјер бев во сенка

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е задоволен од назначувањето на тренерот Оле Гунар Солскјер, кој го наследи Жозе Мурињо, објави „Мирор“.Дваесет и пет годишниот француски играч од средниот ред зборуваше за тоа што се сменило со доаѓањето на Норвежанецот на клупата на Јунајтед.

– Пред доаѓањето на Солскјер бев во сенка и седнав на клупата. Морав да се помирам со ова, но сега сум задоволен што повторно да играм. Сега секогаш се смеам. Солскјер прави навистина добра работа. Како поранешен играч, тој го знае менталитетот на овој клуб. Се врати во Манчестер јунајтед за да ни помогне, и тоа го прави многу добро, смета Погба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...