Марадона: Се надевам дека авионот со Сала слета на погрешен аеродром

Легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал Диего Марадона, изрази надеж дека приватниот авион со неговиот сонародник Емилијано Сала не се срушил во морето, туку слетал на друг аеродром.

– Се надевам дека авионот слета на погрешен аеродром и ќе ги најдеме живи. Ова е ужасна лоша среќа. Кога ќе се појават такви ситуации, мислам на сите летови во мојот живот, изјави Марадона.

Дваесет и осумгодишниот аргентински фудбалер Сала на 21 јануари вечерта со мал приватен авион од Нант тргна кон Велс каде требаше да пристигне во својот нов клуб Кардиф. Некое време по полетувањето, авионот исчезна од радарските екрани во регионот на Каналските Острови. Во тек е операција за пребарување и спасување. Откриени се метални фрагменти, кои можат да бидат дел од исчезнатиот авион.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Директорот на гробиштата го прашува чуварот:
- Добро бе, зошто се толку уморни гробарите денеска?
- Му умрела на некој човек таштата, па три пати ја вадеа на бис.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се...
Верски календар
На денешен ден
1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле...
1790.- Умре австрискиот цар Јосиф Втори, син на...
1808.- Роден е францускиот сликар, графичар и...
1886.- Роден е унгарскиот револуционер Бела Кун,...