Перез сака Модриќ да остане во Реал, му нуди нов договор

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, дал наредба да се продолжи договорот со освојувачот на „Златната топка“, Лука Модриќ.Хрватскиот играч од средниот ред беше поврзуван за трансфер во Интер минатото лето, но остана на „Сантијаго Бернабеу“, и сега е целосно посветен на „кралскиот“ клуб.

Според информациите, Перез, сака договорот на Модриќ да биде обновен до летото 2022 година. Платата на хрватскиот репрезентативец ќе се зголеми.

Триесет и две годишниот играч од средниот ред пристигна во Мадрид во сезоната 2012/13 и има 287 меча за Реал Мадрид, во кои реализирал 16 гола и 44 асистенции на сите турнири.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...