Емери: Мојот главен критичар сум самиот јас

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери изјави дека тој самиот си е главен критичар. Четириесет и седумгодишниот додаде дека „топџиите“ се уште можат да влезат во првите четири првенства во англиската Премиер лига.-Мојот прв критичар сум јас. Се уште можеме да влеземе во првите четири, но тоа нема да биде лесно. Играме добро дома, но треба да постигнеме поголем успех. Почнавме многу добро со менување на нашиот менталитет. Но, сега треба да ја вратиме самодовербата, изјави Емери.

Покрај тоа, Арсенал треба да дејствува подобро во одбраната. Игравме со три и со два централни бранители. Потребно е да останеме и страсни и мирни, но најважно е да продолжиме да работиме, додава предводникот на Арсенал.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд известува дека на ден 19.08.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален...
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...