Солскјер: Имам визија за тоа што ќе биде со МЈ во следните неколку години

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, истакна дека со раководството на клубот ја сподели својата визија за иднината на Манчестер јунајтед.Претходно беше објавено дека на Норвежанецот му е предложено да го продолжи договорот кој истекува на крајот од сезоната.

– Секој ден чувствувам дека му помагам на клубот и оставам свој белег, но одлуката за иднината на играчите не зависи од мене. Самите играчи одлучуваат дали сакаат да останат или да си заминат. Ја искажав мојата визија за она што го сакам за клубот во наредните години. Треба да размислиме за иднината и за сегашноста. Имам идеја за тоа како МЈ треба да изгледа за неколку години, изјави Солскјер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд известува дека на ден 19.08.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален...
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...