Валверде: Мора да внимаваме да не ни се повтори Рома

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е многу претпазлив пред осминафиналната пресметка со Лион во Лигата на шампионите.Тој потсети на елиминацијата на Каталонците ланската сезона кога многумина ги сметаа за големи фаворити против Рома.

– Минатата година сите ја гледаа Рома како совршен противник за Барселона. Но ние бевме елиминирани. За да не се случи истото, мора да бидеме исклучиво фокусирани против Лион, истакна Валверде.

Тој смета дека францускиот тим е голем предизвик.

– Имаат одличен тим кој покажа квалитет во групната фаза. Тоа ќе биде тежок натпревар, голем предизвик за нас. Мораме да покажеме одлично ниво за да ја исполниме целта. Дури и без суспендираниот Фекир, Лион е опасен тим.

Натпреварот Лион – Барселона се игра вечер од 21 часот на „Парк Олимпик Лион.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Две плавуши седат на концерт на пијано.
- Ова да не е Шопен?
- Не сум сигурна, чекај нека се сврти!

* * *
Две плавуши прават муабет за култура.
- Си го гледала оној филмот...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
Ден на солунските браќа Кирил и Методиј.
Православната црква во 11-от век, во чест на...
1543.- Во Фромборг, во Полска, умре Никола...
1905.- Роден е Михаил Шолохов, еден од...